ekofinn logo
Polski English Russian

DMUCHAWY pompy próżniowe

ROBUSCHI® - dmuchawy Roots'a i pompy próżniowe


EKOFINN-POL jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń włoskiej firma ROBUSCHI® i jedynym autoryzowanym serwisem tych maszyn na terenie naszego kraju.

Firma ROBUSCHI®, powstała w 1941 roku jako zakład naprawczy stosowanych w rolnictwie pomp wirowych, jest aktualnie jednym ze światowych liderów w zakresie produkcji:

- niskociśnieniowych wyporowych dmuchaw typu Roots’a i niskociśnieniowych sprężarek śrubowych;
- pomp próżniowych z pierścieniem cieczowym;
- pomp wirowych i pomp kanałowych do zanieczyszczonej wody.
Urządzenia będące w ofercie firmy ROBUSCHI® pokrywają szeroki zakres parametrów pracy w sensie ciśnienia i wydajności w m3/h przetłaczanego gazu:
 • dla nadciśnienia: do 2,5 bar, od 30 – 26.000 m3/h
 • dla podciśnienia: do 0,001 mbar abs, do 10.500 m3/h

 

Oferta handlowa i serwisowa obejmuje:
 • pełną gamę urządzeń firmy ROBUSCHI® w zakresie dmuchaw Roots'a, niskociśnieniowych sprężarek śrubowych i pomp próżniowych;
 • najkrótsze terminy dostaw dmuchaw typu Roots’a do 2.850 m3/h - dostawa do 2 tygodni;
 • profesjonalną obsługę serwisową z punktami serwisowymi na terenie całego kraju;
 • pomoc techniczną przy rozwiązywaniu problemów projektowych i eksploatacyjnych;
 • urządzenia zastępcze na czas remontów. 


 

OFEROWANE PRODUKTY
 • Dmuchawy ciśnieniowe typu Roots'a systemu ROBOX EVOLUTION
  Idealne do przetłaczania powietrza pod niskim ciśnieniem do 1.300 mbar i w zakresie od 30 do 26.000 m3/h. Wykorzystywane głównie w procesach: napowietrzania (m. in. ścieków, zbiorników wodnych i technologicznych), transportu pneumatycznego, zasilania powietrzem w układach spalania.
 • Dmuchawy próżniowe typu Roots'a systemu ROBOX EVOLUTION
  Znajdują zastosowanie przy wytwarzaniu próżni sięgającej nawet do 0,001 mbar ciśnienia absolutnego. Dmuchawy próżniowe są wykorzystywane w układach: podciśnieniowego transportu pneumatycznego (także mobilnych), centralnej próżni, odkurzaczy przemysłowych, pieców próżniowych, itp.
 • Niskociśnieniowe sprężarki śrubowe - ROBOX SCREW
  Wysokosprawne bezolejowe sprężarki śrubowe do przetłaczania gazu pod ciśnieniem do 2,5 bar oraz w zakresie do 10.500 m3/h. Znajdują zastosowanie głównie w układach transportu pneumatycznego, odsiarczania spalin czy napowietrzania ścieków.
 • Pompy próżniowe z pierścieniem cieczowym
  Pompy próżniowe z wirującym pierścieniem cieczy to jedne z najszerzej stosowanych urządzeń do wytwarzania podciśnienia. Ich ogromną zaletą jest możliwość pracy nie tylko w atmosferze czystego i suchego powietrza, ale także w obecności par i cieczy, również toksycznych i korozyjnych. Pompy z wirującym pierścieniem cieczy mogą pracować także jako dmuchawy powietrza.
 • Dmuchawy do biogazu - ROBOX evolution BIO
  Dmuchawy typoszeregu ROBOX evolution BIO spełniają wszelkie niezbędne normy i dyrektywy EC w zakresie bezpieczeństwa pracy, jednocześnie oferując niezawodność i doskonałe parametry pracy.
 • Monitoring pracy urzadzeń SENTINEL®
  Firma ROBUSCHI® opracowała zaawansowany system monitoringu elektronicznego SENTINEL® w celu zapewnienia najwyższej sprawności i niezawodności pracy urządzeń przez kontrolę następujących parametrów: ciśnienie wlotowe i wylotowe, temperatura wylotowa powietrza, temperatura oleju, kierunek obrotów i prędkość obrotowa sprężarki, elektryczna kontrola wentylatora obudowy. Układ posiada złącze do wprowadzania / pobierania danych oraz ewentualnych alarmów. Konfiguracja systemu następuje przez wyświetlacz LCD. Istnieje możliwość zdalnego połączenia przez systemy MODBUS lub GSM, a także możliwość zintegrowanego zarządzania parametrami sprężarki oraz, jeśli występuje, przemiennika częstotliwości. Dzięki swoim zaawansowanym funkcjom układ SENTINEL PRO® wyświetla i transmituje w czasie rzeczywistym parametry pracy.