• PL
X

Suszarnia osadów SHINCCI

Miejsko-Przemysłowa Oczyszczalnia Ścieków w Oświęcimiu dzięki połączonym siłom Ekofinn-Pol i Techfinn wzbogaci się o pierwsze w Polsce wdrożenie suszarni niskotemperaturowej z wydajnością 27,2 ton wody na dobę. Dla jej odzysku instalacja w tym czasie przerobi 35 ton osadu pościekowego. Taka linia to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na świecie, jeśli chodzi o suszarnie osadów, stworzone przez globalnego potentata w tej dziedzinie – chińskie konsorcjum SCHINCCI. Ekofinn-Pol dzięki realizacji tej inwestycji wchodzi w nowy wymiar technologiczny w skali europejskiej.

Suszarne niskotemperaturowe – technologia przyszłości

Przełomowa technologia suszenia osadu generuje nowe możliwości dzięki zamkniętemu obiegowi powietrza, który niweluje wiele problemów występujących w rozwiązaniach konwencjonalnych, w tym straty ciepła, zapotrzebowanie na gaz lub inne paliwo, wtórne zanieczyszczenie powietrza odorami oraz pylenie. Kolejnym ważnym aspektem technologii jest energooszczędność procesu i doskonała wydajność w odniesieniu do wydatkowanej energii. Wilgotność osadu po wysuszeniu spada do 10%, przy czym jego parametry dotyczące aseptyki, utylizacji czy recyklingu pozostają na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu całą inwestycję można określić jako ekologiczny i ekonomiczny przełom. Suszarnie niskotemperaturowe nowego typu w niedalekiej przyszłości zmienią standardy oczyszczania ścieków i utylizacji osadów.

Robox Screw i Robox Lobe serii 3.5 i 4
Przełomowe bezolejowe dmuchawy śrubowe i rotacyjne

W zależności od wymagań, ta nowa unikalna konstrukcja pozwala na zastosowanie w zaprojektowanej przez

nas obudowie Robox zarówno rotacyjnego, jak i śrubowego bloku sprężającego. Aby wdrożyć tę innowację,

nasi inżynierowie przeprowadzili kompletną modernizację zespołu. Ich nieszablonowe podejście pozwoliło na

opracowanie najlepszego dotychczas agregatu Robox.

 

Uniwersalność w jednym agregacie

Dzięki dmuchawom Robox Screw i Robox Lobe istnieje możliwość wykorzystania jednej (śrubowej) lub drugiej

(rotacyjnej) technologii w tym samym agregacie, zapewniając uniwersalność dla większości zastosowań

środowiskowych i przemysłowych.

 

Najlepsze rozwiązanie niskociśnieniowe

Zarówno dmuchawy rotacyjne, jak i śrubowe zaprojektowane do nowych urządzeń Robox Lobe i Robox Screw są w

stanie osiągnąć ciśnienie do 1000 mbar (g), bez wpływu na niezawodność i sprawność w długim okresie.

Filtry świecowe

Odwadnianie osadu może być jeszcze wydajniejsze dzięki nowoczesnej wirówce dekantacyjnej KOWATS. W naszej ofercie znalazły się innowacyjne konstrukcje koreańskiej firmy ROYAL, która wyznacza trendy na światowych rynkach. Dzięki zastosowaniu siły odśrodkowej we wnętrzu urządzenia wielokrotnie zwiększa się naturalna zdolność cieczy jako substancji lżejszej do odizolowania się od ciała stałego jakim jest osad. Wirujący bęben dekantera sprawia, że osady trafiające do dalszej obróbki nie muszą być już poddawane dodatkowym procesom. Z wnętrza bębna wydostaje się na zewnątrz sucha masa o wilgotności na poziomie zazwyczaj 70-80%. Wirówka dekantacyjna KOWATS jest kontrolowana automatycznie poprzez sterowanie prędkości obrotowej bębna w celu uzyskania optymalnej siły odśrodkowej i co za tym idzie otrzymania odpowiedniego odwodnienia osadu i klarowności odcieku, poziomu napełnienia bębna osadem oraz utrzymania optymalnej wydajności napływającego osadu.

Wirówka dekantacyjna

Dzięki znanym prawom fizyki - sile odśrodkowej i sile poślizgu cząstek ciała stałego – wirówka jest w stanie dużo wydajniej odwadniać osady niż prasy taśmowe lub śrubowe. Kompaktowe rozmiary urządzenia sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla odwadniania w szczególności dużych ilości osadów (powyżej 20 m3/h). W naszej ofercie znajdują się również inne nowoczesne rozwiązania stosowane w technologii odwadniania osadów, takie jak prasy taśmowe czy prasy śrubowe oraz systemy granulacji i suszarnie osadów.

Jako alternatywa dla standardowych adsorberów z węglem aktywnym proponujemy filtry świecowe. Filtry te wyróżniają się niewielkimi stratami ciśnienia na wypełnieniu w związku z czym można stosować wentylatory o mniejszej mocy.

Dmuchawy TURBO

Włączamy do oferty dmuchawy odśrodkowe z silnikami o dużej prędkości i łożyskami powietrznymi, popularnie nazywane dmuchawami TURBO.

Turbina (stopień sprężający) jest bezpośrednio połączona z silnikiem o dużej prędkości obrotowej, bez konieczności stosowania układu przeniesienia napędu, takiego jak pasy klinowe lub przekładnia zwielokrotniająca, dzięki czemu dmuchawa turbo ma wysoką sprawność. Klasyczne, toczne łożyskowanie wału zostało wyeliminowane na rzecz bezstykowych łożysk powietrznych, które zapewniają lewitację wału turbiny, wolną od mechanicznego tarcia.

Dmuchawa TURBO zapewnia szeroki zakres regulacji i różne tryby pracy, dzięki integracji z falownikiem. Pozwala to użytkownikowi dostosowywać ciśnienie i natężenie przepływu do wymagań instalacji.

TURBO dmuchawy zapewniają od 20 do 40% oszczędności energii, niski poziom hałasu, pomijalne wibracje, bezolejową pracę, prosty montaż plug&play i najniższe koszty eksploatacji w porównaniu z konkurencyjnymi, tradycyjnymi technologiami.

Wydajność: od kilku do 453m3/min

Ciśnienie robocze: do 1000mbar

Następny wpis >

EKOFINN-POL SP. z o.o.
80-297 Banino, ul. Leśna 12,
tel. +48 58 684 99 98, fax +48 58 684 99 98
e-mail: ekofinn@ekofinn.pl

o firmie - zdjęcie mapa koniczyna

KONTAKT

Zobacz więcej: filtry banino | suszarnie osadów | biofiltracja | dmuchawy wyporowe | sprężarki śrubowe niskociśnieniowe | przekrycia zbiorników | biofiltry | skrubery | dmuchawa rotacyjna | dmuchawy roots’a | mikrofiltry | separatory piasku | sita bębnowe | sitopiaskownik | suszenie osadów | higienizacja osadów | prasa taśmowa do odwadniania osadów | prasa śrubowo-talerzowa | zagęszczanie osadów