• PL
X

Suszarnia osadów SHINCCI

Miejsko-Przemysłowa Oczyszczalnia Ścieków w Oświęcimiu dzięki połączonym siłom Ekofinn-Pol i Techfinn wzbogaci się o pierwsze w Polsce wdrożenie suszarni niskotemperaturowej z wydajnością 27,2 ton wody na dobę. Dla jej odzysku instalacja w tym czasie przerobi 35 ton osadu pościekowego. Taka linia to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na świecie, jeśli chodzi o suszarnie osadów, stworzone przez globalnego potentata w tej dziedzinie – chińskie konsorcjum SCHINCCI. Ekofinn-Pol dzięki realizacji tej inwestycji wchodzi w nowy wymiar technologiczny w skali europejskiej.

Suszarne niskotemperaturowe – technologia przyszłości

Przełomowa technologia suszenia osadu generuje nowe możliwości dzięki zamkniętemu obiegowi powietrza, który niweluje wiele problemów występujących w rozwiązaniach konwencjonalnych, w tym straty ciepła, zapotrzebowanie na gaz lub inne paliwo, wtórne zanieczyszczenie powietrza odorami oraz pylenie. Kolejnym ważnym aspektem technologii jest energooszczędność procesu i doskonała wydajność w odniesieniu do wydatkowanej energii. Wilgotność osadu po wysuszeniu spada do 10%, przy czym jego parametry dotyczące aseptyki, utylizacji czy recyklingu pozostają na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu całą inwestycję można określić jako ekologiczny i ekonomiczny przełom. Suszarnie niskotemperaturowe nowego typu w niedalekiej przyszłości zmienią standardy oczyszczania ścieków i utylizacji osadów.

Robox Screw i Robox Lobe serii 3.5 i 4
Przełomowe bezolejowe dmuchawy śrubowe i rotacyjne

W zależności od wymagań, ta nowa unikalna konstrukcja pozwala na zastosowanie w zaprojektowanej przez

nas obudowie Robox zarówno rotacyjnego, jak i śrubowego bloku sprężającego. Aby wdrożyć tę innowację,

nasi inżynierowie przeprowadzili kompletną modernizację zespołu. Ich nieszablonowe podejście pozwoliło na

opracowanie najlepszego dotychczas agregatu Robox.

 

Uniwersalność w jednym agregacie

Dzięki dmuchawom Robox Screw i Robox Lobe istnieje możliwość wykorzystania jednej (śrubowej) lub drugiej

(rotacyjnej) technologii w tym samym agregacie, zapewniając uniwersalność dla większości zastosowań

środowiskowych i przemysłowych.

 

Najlepsze rozwiązanie niskociśnieniowe

Zarówno dmuchawy rotacyjne, jak i śrubowe zaprojektowane do nowych urządzeń Robox Lobe i Robox Screw są w

stanie osiągnąć ciśnienie do 1000 mbar (g), bez wpływu na niezawodność i sprawność w długim okresie.

Dmuchawy TURBO

Włączamy do oferty dmuchawy odśrodkowe z silnikami o dużej prędkości i łożyskami powietrznymi, popularnie nazywane dmuchawami TURBO.

Turbina (stopień sprężający) jest bezpośrednio połączona z silnikiem o dużej prędkości obrotowej, bez konieczności stosowania układu przeniesienia napędu, takiego jak pasy klinowe lub przekładnia zwielokrotniająca, dzięki czemu dmuchawa turbo ma wysoką sprawność. Klasyczne, toczne łożyskowanie wału zostało wyeliminowane na rzecz bezstykowych łożysk powietrznych, które zapewniają lewitację wału turbiny, wolną od mechanicznego tarcia.

Dmuchawa TURBO zapewnia szeroki zakres regulacji i różne tryby pracy, dzięki integracji z falownikiem. Pozwala to użytkownikowi dostosowywać ciśnienie i natężenie przepływu do wymagań instalacji.

TURBO dmuchawy zapewniają od 20 do 40% oszczędności energii, niski poziom hałasu, pomijalne wibracje, bezolejową pracę, prosty montaż plug&play i najniższe koszty eksploatacji w porównaniu z konkurencyjnymi, tradycyjnymi technologiami.

Wydajność: od kilku do 453m3/min

Ciśnienie robocze: do 1000mbar

Następny wpis >

EKOFINN-POL SP. z o.o.
80-297 Banino, ul. Leśna 12,
tel. +48 58 684 99 98, fax +48 58 684 99 98
e-mail: ekofinn@ekofinn.pl

o firmie - zdjęcie mapa koniczyna

KONTAKT